Trądzik – leczenie od wewnątrz

Trądzik stanowi problem, z którym zmagają się nie tylko nastolatki. Wbrew pozorom, bardzo często i z wielu przyczyn dotyczy od też dorosłych. Stanowi źródło kompleksów, złego samopoczucia, a nawet szkodzi zdrowiu. Naturalnym marzeniem staje się gładka, pozbawiona niedoskonałości cera, a za tym często idzie działanie. Warto rozpocząć je od badań, wizyty u kompetentnego lekarza i sprawdzenia stanu organizmu. Tabletki na trądzik mogą okazać się skuteczniejsze, niż wszelkie stosowane na skórę specyfiki.

Pierwsza pomoc – dermatolog

Kosmetyczka niewiele jest w stanie zdziałać mając do czynienia z trądzikiem. Oczywiście pewne objawy można łagodzić lub zapobiegać bliznom poprzez różne zabiegi, jednak najczęściej konieczne jest raczej dobranie odpowiednich tabletek na trądzik. Dermatolog powinien zlecić wykonanie różnych badań, ponieważ często przyczyny trądziku tkwią na przykład w nieprawidłowych poziomach hormonów płciowych. Wyrównanie ich poziomu nie jest trudne, ale dopóki się tego nie zrobi, żadna zewnętrzna kuracja ani suplementacja nie pomoże pozbyć się tego specyficznego problemu.

Przy podejrzeniach, że winne są hormony, pomóc może także endokrynolog, potrafiący analizować wyniki pomiaru ich poziomów (robi się to, badając laboratoryjnie próbkę krwi). Lekarz tej specjalizacji przepisze też leki służące doprowadzeniu ilości hormonów do prawidłowych wartości.

Tabletki na trądzik
Tabletki na trądzik

Suplementacja

Trądzik bywa także oznaką, że organizmowi brakuje jakichś istotnych substancji. Specjalne tabletki na trądzik pomagają uzupełnić te niedobory, a ich skład jest dobrany pod kątem kondycji zdrowotnej cery. Najczęściej zawierają takie substancje, jak witamina E, A oraz cynk – to właśnie one służą naprawie uszkodzonej skóry i zapobiegają powstawaniu stanów zapalnych, a już istniejące leczą bez tworzenia nieestetycznych blizn. Często tabletki na trądzik mają też w składzie zioła – na przykład od lat znane z dobrych właściwości oczyszczających i wzmacniających, bogate w mikroelementy pokrzywę i bratka trójbarwnego.