Tabletki na trądzik czy kremy?

Czy tabletki i kremy na trądzik faktycznie mogą pomóc uporać się z pryszczami? Zdecydowanie tak. Powinny być one podstawą codziennej pielęgnacji i suplementacji. Oprócz nich warto oczywiście zadbać o dobrze zbilansowaną dietę i wykluczenie z diety śmieciowych pokarmów oraz o dokładne oczyszczanie twarzy z pomocą środków, które przeznaczono do oczyszczania cery trądzikowej. W dłuższej perspektywie czasu najintensywniej działają jednak wszystkie te elementy razem wzięte tj. bieżące oczyszczanie, dieta, kremy i tabletki na trądzik, czyli m.in. suplementy pomagające w uporaniu się z trądzikiem.

Krem na trądzik
Krem na trądzik

Kremy i tabletki na trądzik – kuracje uzupełniające
Kremy i tabletki na trądzik wzajemnie się uzupełniają. Kosmetyki działają na skórę od zewnątrz, dotleniając ją, odświeżając i odżywiając oraz hamując aktywność bakterii trądzikowych. Są też doskonałym sposobem na lekkie zahamowanie łojotoku, który jak wiadomo jest jedną z podstawowych przyczyn tworzenia się pryszczy. Tabletki na trądzik stabilizują procesy zachodzące wewnątrz organizmu. Dostarczają organizmowi niezbędnych witamin i minerałów, niejednokrotnie bardzo korzystnie działających na gospodarkę hormonalną oraz umożliwiają oczyszczenie organizmu od wewnątrz.
Obydwa elementy są niezbędne, jeśli chcemy szybko, sprawnie i skutecznie pozbyć się trądziku. Warto jedynie pamiętać o tym, że tabletki na trądzik dostępne bez recepty (czyli głównie suplementy diety, a nie leki) działają po dłuższym czasie, podczas gdy niektóre kremy do stosowania punktowego mogą łagodzić zmiany skórne nieco szybciej.