Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia farmaceuty

Jedną z najpowszechniejszych chorób skórnych jest trądzik. Okazuje się, że prawidłowa higiena cery zwykle nie wystarcza w tym przypadku i trzeba sięgnąć po tabletki na trądzik bez recepty, a w zaawansowanym stopniu niezbędne mogą być leki na trądzik. Warto pamiętać, aby nie przesadzać z nadużywaniem dermokosmetyków, które mogą nasilić powstałe już zmiany i dodać kolejnych zmartwień.

Ziołowe tabletki na trądzik bez recepty

Obecnie apteki mają całkiem pokaźny asortyment, jeśli chodzi o skuteczne metody walki z trądzikiem. Chodzi tutaj głownie o tabletki na trądzik bez recepty, które możemy bezproblemowo zakupić w każdej chwili. Nie są one tak silne jak leki na trądzik przepisywane przez lekarza, ale w wielu przypadkach wystarczą do pozbycia się problemów skórnych. Farmaceuta zawsze służy pomocą, więc doradzi nam odpowiednie tabletki na trądzik bez recepty. Roślinne leki na trądzik powstają na bazie naturalnych wyciągów, które zawierają dobroczynne substancje aktywne. To włośnie one wykazują najsilniejsze działanie, na którym nam zależy.

Jakie zioła wspomagają walkę z trądzikiem?

Skuteczną rośliną jest fiołek trójbarwny, który oczyszcza krew i wspomaga przemianę materii, a dodatkowo działa moczopędnie. Dzięki owym właściwościom zostają usuwane wraz z moczem z naszego organizmu szkodliwe produkty przemiany materii. Jest on od dawna stosowany do zwalczania trądziku, wysypek czy egzem.
Z kolei mniszek lekarski nie tylko oczyszcza organizm, ale również wykazuje działanie zwiększające wydzielanie żółci, a więc poprawia trawienie. Pomocna jest także zielona herbata, która jest źródłem antyoksydantów. Zawarte w liściach flawonoidy mają właściwości antybakteryjne oraz antywirusowe. Znana jest również z dobroczynnego wpływu na schorzenia przewodu pokarmowego.
Nie można także zapominać o dostarczeniu organizmowi konkretnych witamin. Witamina PP pozwala na utrzymanie stanu skóry w dobrej kondycji, a dodatkowo optymalizuje pracę układu pokarmowego oraz nerwowego. Wskazane jest także stosowanie cynku, który wykazuje działanie antyoksydacyjnych, a ponadto przyśpiesza gojenie skóry, opóźnia procesy starzenia oraz bierze udział w produkcji kolagenu.