Pryszczom mówimy stop!

Prawdą jest, że to co jemy, ma bardzo duży wpływ na stan naszej cery, ale również zewnętrzna pielęgnacja skóry ma tutaj znacznie. Jeśli nie znamy prawidłowych zasad higieny, to możemy nieświadomie pogarszać kondycję skóry. Okazuje się, że dzięki niektórym sposobom można złagodzić zmiany skórne. Jakie to metody?

 

Jak pozbyć się pryszczy z sukcesem?

Dobrze zbilansowana dieta to podstawa walki z trądzikiem, ponieważ jedzenie wpływa na ogromnie duża liczbę procesów zachodzących w naszym wnętrzu, co przekłada się także na stan skóry. Brak zdolności człowieka do trawienia mleka krowiego sprawia, że spożywanie tej substancji sprzyja powstawaniu pryszczy. Ponadto ma ono śluzotwórcze działanie, wiec cały organizm odczuwa nieprzyjemne konsekwencje naszych niewłaściwych nawyków żywieniowych. Jeszcze gorszy jest rafinowany cukier, który zaburza florę bakteryjną i nasila powstawanie swędzących i bolących grudek nie tylko na twarzy, ale w najróżniejszych częściach ciała.

Bardzo ważna jest także prawidłowa pielęgnacja, na którą składa się dokładne oczyszczanie skóry oraz jej nawilżanie. Warto te zabiegi stosować dwa razy dziennie, czyli rano i wieczorem. Szczególnie na noc powinniśmy dobrze odżywić skórę, aby mogła ona się prawidłowo zregenerować. Podstawą jest dokładne zmywanie makijażu ze skóry, aby mogła ona swobodnie oddychać. Dopiero potem można przystąpić do delikatnego peelingu, który zahamuje powstawanie nowych wyprysków. Można w tym przypadku zastosować gotowe kosmetyki dostępne w każdej drogerii, ale unikać równocześnie tych, które zawierają w składzie alkohol. Podrażnia on skórę, co nasila problemy trądzikowe i dodatkowo działa wysuszająco. Maść na trądzik pomoże nam z kolei zaleczyć to, co już wyszło na powierzchnię. Warto zasięgnąć porady doświadczonej osoby, którą może być jak najbardziej farmaceuta. Pomoże nam on dobrać odpowiednią maść na trądzik, dzięki czemu nie będziemy musieli błądzić po omacku wśród najróżniejszych specyfików. Oczywiście nie należy też przesadzać z ilością stosowanych kosmetyków.