Niezbyt intensywny trądzik- jak można sobie z nim poradzić?

Dawniej trądzik był typową dolegliwością która pojawiała się w okresie dojrzewania. We współczesnych czasach z kolei cierpią na niego także osoby dorosłe. Trądzik o niewielkim nasileniu cechujący się zaskórnikami albo małymi krostkami i guzkami bez cech stanu zapalnego pojawia się dzisiaj u wielu osób- u młodych ludzi, u dorosłych, a szczególnie u pań które spodziewają się miesiączki.
W jaki sposób sobie poradzić z tym problemem, który skutecznie potrafi uprzykrzyć życie? Przede wszystkim należy przestrzegać zasad higieny. W tym celu warto kupić specjalny krem, tonik oraz żel do mycia cery. Trzeba z całą pewnością również unikać ostrych, słonych i tłustych potraw. A co należy uczynić, jeśli to jednak okaże się niewystarczające?
Przede wszystkim należy zastosować maść na wypryski. Na szczęście dzisiaj w aptece można kupić wiele takich maści bez recepty. Trzeba pamiętać, że w przypadku niezbyt intensywnego trądziku nie są zalecane maści zawierające antybiotyki i sterydy. Lepiej wybrać maść zawierającą witaminą A. Działa ona rewelacyjnie na procesy przyrastania naskórka zapobiegając powstawaniu zaskórników. Ponadto pomaga ona uniknąć blizn i przebarwień. Maści te dość szybko poprawiają stan skóry, niemniej na pełne efekty należy poczekać około 3 miesięcy.
Można również zastosować maści z nadtlenkiem benzoilu. Mogą one jednak delikatnie przesuszyć skórę, a nadtlenek może lekko odbarwić włosy.
Inną bardzo często stosowaną maścią jest maść zawierająca cynk. Substancją aktywną jest tutaj tlenek cynku. Należy nadmienić, że jest to stosunkowo łagodna maść- jej efektów nie zobaczymy od razu. Wypryski mogą także zniknąć same po pewnym czasie.
W przypadku trądziku o łagodnym przebiegu doskonale sprawdzają się także smarowidła zawierające kwas salicylowy a także maści ziołowe.
Na koniec warto wspomnieć o tym, że w każdej postaci trądziku warto udać się do lekarza dermatologii, który pomoże wybrać najlepszą dla nas maść.