Domowe sposoby na pryszcze

Każdy borykający się z trądzikiem, chce wiedzieć, jak pozbyć się pryszczy szybko i skutecznie, a najlepiej jeszcze raz na zawsze. Niestety nie ma jednego sprawdzonego dla wszystkich panaceum na zmiany skórne. Jednak istnieją sposoby, które są w stanie pomóc nam uprać się z nieestetycznymi niedoskonałościami.

Domowe sposoby na zmiany trądzikowe

Wiele osób widząc biały czopek, który sterczy nieestetycznie na czole, chce go jak najszybciej wycisnąć. Jest to skuteczny sposób pod warunkiem, że zrobimy to umiejętnie i nie doprowadzimy do rozprzestrzenienia się bakterii na większe partie twarzy. Lepszą metodą jest wykonanie parówki, która ma na celu otworzenie porów skóry. Po ich otwarciu, możemy łatwiej pozbyć się niechcianego pryszcza. Wystarczy nalać do miski gorącą wodę i umieścić twarz nad parą. Aby para nie uciekała na boki, należy przykryć głowę nad miską ręcznikiem. Warto dodać do wody ziołowe mieszanki czy też kilka kropel jakiegoś olejku eterycznego, które wspomogą procesy oczyszczające skórę oraz dodadzą jej witalności i blasku.

Z prostych metod warto wspomnieć o zastosowaniu na pryszcze zwykłej pasty do zębów. Działa ona podobnie jak maść na trądzik, więc można się nią śmiało wspomóc w nagłym przypadku. Wystarczy nałożyć pastę na pryszcza i pozostawić do wyschnięcia na około 20 minut. Chodzi tutaj o wysuszenie niechcianego wągra.
Ciekawym sposobem jest także wykorzystanie powszechnej aspiryny, z której można przygotować maseczkę przeciwtrądzikową. Potrzebować będziemy jeszcze jogurtu naturalnego, do którego wsypiemy aspirynę pokruszoną na miał. Po wymieszaniu nakładamy powstały preparat na twarz i spłukujemy po upływie 15 minut. Kluczową substancją aktywną w aspirynie jest kwas salicylowy, który posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i oczyszczające. Maść na trądzik bardzo często zawiera właśnie owy kwas salicylowy, więc warto rozważyć taki niedrogi sposób na pozbycie się niedoskonałości. Oczywiście nie należy przesadzać z ilością tabletek podczas jednej aplikacji. Zwykle wystarczy kilka tabletek dla uzyskania zadowalających efektów.